Priemyslové nožnice sú skonštruované a vyrobené tak, aby spĺňali nadštandardné nároky používateľov v priemyslových prevádzkach, ako je napríklad využitie počas celej zmeny a strihanie veľmi pevných materiálov. Dodávame aj nožnice určené na špeciálne tkaniny, napr. kevlar.

Tie najkvalitnejšie nožnice sú stále vyrábané klasickým kovaním z veľmi kvalitných druhov ocele, môžu mať naviac čepele potiahnuté keramickou vrstvou oxidu kremíka a často sú vybavené mikrozúbkami, ktoré zvyšujú účinnosť pri strihu náročných materiálov.

Okrem predaja ponúkame aj brúsenie a repasovanie nožníc, vrátane vyhotovení s mikrozúbkami.

PREJSŤ DO E-SHOPU

KATEGÓRIE

Priemyslové nožnice sú vyvinuté tak, aby spĺňali nadštandardné nároky používateľov.

Tie najkvalitnejšie nožnice majú čepele pokryté keramickou vrstvou oxidu kremíka alebo sú ich ostria vyrobené z najodolnejšej kalenej ocele.

Častou súčasťou sú mikrozúbky, ktoré zvyšujú účinnosť pri strihu náročných materiálov. S našimi priemyslovými nožnicami dosiahnete najlepšie výsledky a presnosť pri strihu všetkých materiálov a to vďaka rôznej dĺžke ostrí.

PREJSŤ DO E-SHOPU
Hľadáte kvalitné krajčírske nožnice, ktoré vám umožnia odstrihnúť potrebnú časť látky?

Potom ste na správnom mieste. V našom e-shope vám ponúkame širokú škálu krajčírskych nožníc, z ktorých si určite vyberiete.

V ponuke nájdete nožnice Robuso Solingen a Kretzer Solingen, ktoré sú kvalitné a odolné proti otupeniu.

Väčšina nožníc spĺňa aj tie najvyššie nároky na kvalitu rukovätí, ktoré sú prispôsobené proti vzniku otlakov na dlaniach. Vyberať môžete nožnice rôznych dĺžok, od tých najkratších s ostriami dlhými len 3 cm po tie najdlhšie, ktorých ostria sa blížia k dĺžke 10 cm.

Všetky typy nami ponúkaných nožníc z vás urobia krajčírskych profesionálov.

PREJSŤ DO E-SHOPU

V dnešnej dobe moderných technických textílií sú ale klasické krajčírske nožnice na celý rad aplikácií nevyhovujúce.

Ich miesto nahrádzajú špeciálne priemyslové nožnice, ktoré obstoja pri spracovaní aj tých najkomplikovanejších materiálov a látok.

Pri profesionálnych nožniciach na technický textil je samozrejmosťou vysoko kvalitná oceľ, ktorá sa vysporiada aj s tými najnáročnejšími textilnými materiálmi.

Väčšina nožníc je vyrobená z kvalitnej uhlíkovej alebo nehrdzavejúcej ocele.

Využiť ich môžeme napr. na tkaniny a vlákna: kevlar, aramid, twaron,sklenené vlákna a pod.

PREJSŤ DO E-SHOPU

Častou požiadavkou pri nožniciach býva bezpečnosť, vďaka ktorej môžeme nožnice požičať do ruky aj deťom. Aj v tomto prípade si na našom e-shope určite vyberiete.

Typickým znakom bezpečnostných nožníc je zaoblená špička, ktorá vás aj vaše deti ochráni pred nepríjemným pichnutím a zároveň zvyšuje odolnosť nožníc v prípade ich pádu.

Bezpečnostné nožnice sú celé vyrobené z kovu a niektoré modely disponujú pogumovanou rukoväťou. Do tejto kategórie radíme aj záchranárske nožnice, ktoré by mali byť súčasťou každej autolekárničky.

PREJSŤ DO E-SHOPU
Nožnice na obstrihávanie materiálu sú praktickou pomôckou na dokončovacie práce alebo vedenie ozdobných lemov.

Upravené čepele bez námahy vytvoria pravidelnú líniu, ktorá oddelí materiál a zároveň ho upraví proti uvoľneniu vlákien a štiepeniu. Líniu vedenú zúbkami môžete vyberať v niekoľkých vyhotoveniach.

Ergonomicky tvarované rukoväte pomáhajú presne viesť smer nožníc, či už spracovávate dlhé rovné línie alebo vediete nožnice v náročnom tvare pozdĺž šablóny.

Remeselnícke univerzálne použiteľné nožnice sú vhodné na strihanie takmer akéhokoľvek materiálu. Ideálne sú na strihanie papiera, látok, fólií, tapiet a podobne.

Vo variantoch môžete vyberať nožnice s rôzne dlhou čepeľou aj podľa špeciálnych požiadaviek. V ponuke sú zastúpené aj nožnice na spracovanie kevlaru a ďalších technických vlákien, nožnice na podlahové krytiny, dokončovacie či tvarovacie nožnice.

Pri množstve produktov je dostupná aj úprava pre ľavákov.

PREJSŤ DO E-SHOPU
Nožnice cvakačky využívajú špeciálny tvar, ktorý perfektne sadne do ruky.

Bez zložitého vedenia dokážu nožnice realizovať jemný strih, rýchle opakovania strihu v drobnom rozsahu a sú vhodné na prácu s jemnými materiálmi.

Pri spracovaní textilu sa nožnice cvakačky používajú na páranie zle vedených švov, pri opravách alebo pri vytvorení jemných prestrihov.

Nožnice majú ostré konce na zachytenie jemných vlákien a zabránenie poškodeniu okolitej tkaniny.

Ponúkané produkty sú vyrobené z kovanej, kalenej a poniklovanej ocele s vysokým obsahom uhlíka. Ostria si zachovávajú vysokú ostrosť aj pri častom používaní.

vhodné aj na bežné tkaniny. V ponuke môžete vyberať aj nožnice upravené na špeciálne technické tkaniny a vlákna ako je napr. Carbon, Kevlar, Twaron, Rayon, geotextílie.

PREJSŤ DO E-SHOPU
Nožnice s mikrozúbkami využívajú špeciálne upravené ostrie pre rýchlejšie a presnejšie vedenie strihu.

Sú vhodné na strihanie jemných alebo vysoko hladných povrchov. Obe ostria alebo len jedno z ostrí je upravené sériou jemných zúbkov, ktoré zachytia povrch materiálu a pri každom pohybe bránia pokĺznutiu.

Látka sa pri strihu nekrčí a strih je s minimálnou námahou vedený v presnom smere.

Nožnice s mikrozúbkami môžete vyberať v mnohých veľkostiach a ďalších úpravách. Ľahké a pevné materiály garantujú vysokú pevnosť a odolnosť ostrí. Nožnice sa zachovávajú dlhú životnosť aj pri frekventovanom používaní.

Mikrozúbky nepoškodia materiál, nemajú vplyv na čistotu a presnosť strihu. Podrobnú technickú špecifikáciu aj rozmery nožníc uvádzame pri každom z ponúkaných produktov.

PREJSŤ DO E-SHOPU

Nožnice patria k bežnému vybaveniu kancelárie, školskej triedy aj domácnosti.

V širokej ponuke môžete vyberať nožnice podľa dĺžky ostria, v rôznom spracovaní rukoväte aj s variabilným zakončením.

Univerzálne nožnice vyberiete presne podľa konkrétnych potrieb. Nožnice z nehrdzavejúcej ocele zaistia pevný a ostrý rez bez rozštiepených okrajov.

Pogumovaná rukoväť alebo rukoväť z tvrdeného plastu uľahčuje manipuláciu. Veľkosť aj tvar rukoväte môžete voliť v prispôsobení pre pravú aj ľavú ruku. Vždy vám zaistia presnú a bezpečnú manipuláciu.

PREJSŤ DO E-SHOPU

Skvelé nožnice na káble značky Solingen Kretzer FINNY ponúkame v dvoch variantoch, a to so zaobleným koncom, alebo zakončené špičkou.

V oboch variantoch je rukoväť pogumovaná tak, aby miernila možný vznik otlakov. Základným znakom nožníc na káble je ich nižšia hmotnosť, ktorá ale neovplyvňuje účinnosť strihania.

Ďalej tento typ nožníc obsahuje zúbky, ktoré pomáhajú práve pri prestrihávaní káblov, ale zároveň zvyšujú možnosť ich využitia. Nožnice na káble môžete využívať pri strihaní kvetín, drôtov alebo kože. Určite vás neprekvapí, že dĺžka ostria patrí k tým najkratším, pohybuje sa okolo 3-4 cm.

PREJSŤ DO E-SHOPU
V našej širokej ponuke nájdete aj nožnice na plech od značiek Kretzer Solingen, Robuso Solingen, Rostex alebo Stanley.

Sú vhodné, ak pracujete s plechom, potrebujete z neho niečo vystrihnúť alebo dokonca z plechu aj niečo vytvoriť. Nožnice na plech je možné zakúpiť ako pre pravákov, tak aj pre ľavákov.

Ich základným znakom je značná ostrosť ostrí. Výhody ponúkajú nožnice na plech s pogumovanou rukoväťou, ktorá chráni vaše ruky pred vznikom otlakov.

V našej ponuke nájdete hneď niekoľko typov nožníc na plech:

 • Rovné
 • Vystrihovacie
 • Vykrúžkovacie
 • Vyosené
 • prevodové nožnice na plech
PREJSŤ DO E-SHOPU

Ponúkame aj nožnice pre ľavákov, ktoré majú držadlá aj čepele špeciálne vytvorené tak, aby sa ľavákom s nimi ľahko a bez problémov pracovalo.

PREJSŤ DO E-SHOPU

Terapeutické nožniceľahké oceľové nožnice spĺňajúce požiadavky priaznivej ceny a vyššej kvality.

Tieto špeciálne terapeutické nožnice sú ideálne najmä pre osoby s poruchami jemnej motoriky a deti predškolského veku.

Predné oká rukovätí sú určené pre deti alebo pacientov, zadné pre učiteľa alebo terapeuta, ktorý tak môže pomôcť pri vedení strihu.

Nožnice sú vyrobené z vysoko kvalitného materiálu.

Špeciálne brúsenie nožníc umožňuje presný strih a ergonomicky tvarovaná rukoväť z plastu je zárukou pohodlného používania.

PREJSŤ DO E-SHOPU
U nás môžete zakúpiť aj sety nožníc za zvýhodnenú cenu.
PREJSŤ DO E-SHOPU

V tejto kategórii ponúkame veľmi kvalitné nožničky na nechty, kožtičku alebo kombinácie oboch.

PREJSŤ DO E-SHOPU

Dokonale presné spracovanie gumy, kože a PVC krytín vám umožnia špeciálne prispôsobené elektrické nožnice.

V ponuke vám predkladáme kvalitné zariadenia na ručnú prácu vo variantoch prevádzky na výkonné aku články alebo so zapojením do siete.

Strižný efekt vzniká pohybom horného noža proti pevnému dolnému nožu, čím sa účinne predchádza navinutiu rezaného materiálu. Pri práci vždy zostáva voľný výhľad, nedochádza k časovým rozdielom a strih je dokonalo vykonaný.

Vyberať môžete kompletné elektrické nože, ale aj náhradné strihacie hlavice elektrických nožníc pre rovný aj zakrivený strih, náhradné články a ďalšie doplnky pre efektívnu prácu. Kvalitné náčinie vám pomôže s vyhotovením strihu bez nerovností a rozštiepených okrajov.

PREJSŤ DO E-SHOPU

BRÚSENIE NOŽNÍC – odborne, rýchlo, ekonomicky u nás v prevádzke

Pri prijatí nožníc na prebrúsenie postupujeme podľa nasledujúcich krokov:

1) Posudzujeme stav doručených nožníc

 • stav nožníc umožňuje dosiahnuť 100% stav(nasledujú ďalšie kroky, rozobratie…),
 • Stav nožníc neumožňuje dosiahnuť 100% stav, ale nožnice môžu byť po prebrúsení podmienečne použiteľné (oprava je konzultovaná so zákazníkom),
 • opotrebovanie/poškodenie nožníc neumožňuje ich uvedenie do prevádzkyschopného stavu (nožnice sú vrátené zákazníkovi).

2) Demontáž

 • nožnice sú rozložené na jednotlivé diely, vyčistené a sú z nich odstránené nečistoty, stopy korózie atp.

3) Montáž

 • nožnice sú zmontované, nadmerne opotrebované drobné diely (podložky, skrutky) sú vymenené.

4) Brúsenie ostria

 • vykonávame na brúsnom kameni vhodnej zrnitosti, aby sme vylúčili možnosť prehriatia ostria, využívame veľmi nízke otázky a súčasne je brúsny kameň chladený vodou
 • štandardne obnovujeme originálnu geometriu ostria, na základe požiadavky zákazníka, ale môžeme geometriu ostria upraviť tak, aby bola v lepšom súlade s individuálnymi požiadavkami.

5) Zúbkované ostrie

 • mikrozúbkované ostrie uľahčuje strihanie materiálov zo syntetických vlákien, ako je polypropylén, sklenené vlákna, aramit atď., pretože zabraňuje skĺzavaniu materiálu po ostriach nožníc – strihanie je potom omnoho pohodlnejšie a presnejšie.
 • pôvodné zúbkovanie je úplne odstránené v predchádzajúcom kroku (brúsenie ostria) a nabrúsené ostrie je vybavené úplne novým zúbkovaním.

6) Záverečná kontrola

 • overujeme, či nožnice strihajú bez chýb – od začiatku až po špičky, hladko, bez zadrhávania a strih je priamy a kvalitný. Prípadné chyby sú odstránené. Cieľom je, aby nožnice strihali „ako nové“.

7) Expedícia

 • Nožnice, ktoré úspešne prešli záverečnou kontrolou, sú jemne namazané v styčných plochách a nakonzervované. Nasleduje odovzdanie nožníc na expedíciu.
CENNÍK BRÚSENIA NOŽNÍC
Nůžky na technické textilie

Napíšte námKONTAKTNÝ FORMULÁR