Vyrábame priečne nože s ozubeným alebo hladným ostrím. Používajú sa predovšetkým v potravinárskom, obalovom a polygrafickom priemysle na priečne delenie rôznych materiálov: napr. fólia, papier, kartón a ďalšie.

Na zníženie rázu vznikajúceho pri prenikaní nože do rezaného materiálu sa často využíva postupný rez – t.j. nôž nemá po celej dĺžke rovnakú výšku. Ak je dôležité, aby nevznikali bočné sily, volí sa obvykle mierne šípovitý tvar noža.

Veľmi časté je využitie týchto nožov vo vertikálnych a horizontálnych baličkách.

Vývoj materiálov, vhodných na široké spektrum potravinárskych produktov a používaných predovšetkým v horizontálnych baličkách priniesol nové požiadavky na tvar ostrí tak, aby bolo možné produkt ľahko rozbaliť – odtrhnúť fóliu.

Riešením pre veľmi často používaný OPP (orientovaný polypropylén) je diagonálne ostrie a najmä zig-zag ostrie, ktoré poskytuje vysoký komfort koncovým zákazníkom – ľahko sa dostanú k produktu.

Štandardne dodávame nože bez povrchovej úpravy. Na vyžiadanie zákazníka je možné nože vybaviť rôznymi druhmi povlakov (TiN, TICN, teflón…), ktoré zaistia:

  • zvýšenú odolnosť proti opotrebovaniu
  • znižujú trenia a tým pomáhajú znížiť náklady vďaka dlhšej životnosti nožov.

Priečne nože sme schopní vyrobiť na základe technického výkresu, podľa dodanej vzorky alebo navrhnúť úplne nový typ podľa požiadaviek zákazníka.

KATEGÓRIE

Napíšte námKONTAKTNÝ FORMULÁR