Vyrábame priečne nože s ozubeným alebo hladným ostrím. Používajú sa predovšetkým v potravinárskom, obalovom a polygrafickom priemysle na priečne delenie rôznych materiálov: napr. fólia, papier, kartón a ďalšie.

Na zníženie rázu vznikajúceho pri prenikaní nože do rezaného materiálu sa často využíva postupný rez – t.j. nôž nemá po celej dĺžke rovnakú výšku. Ak je dôležité, aby nevznikali bočné sily, volí sa obvykle mierne šípovitý tvar noža.

Veľmi časté je využitie týchto nožov vo vertikálnych a horizontálnych baličkách.

Vývoj materiálov, vhodných na široké spektrum potravinárskych produktov a používaných predovšetkým v horizontálnych baličkách priniesol nové požiadavky na tvar ostrí tak, aby bolo možné produkt ľahko rozbaliť – odtrhnúť fóliu.

Riešením pre veľmi často používaný OPP (orientovaný polypropylén) je diagonálne ostrie a najmä zig-zag ostrie, ktoré poskytuje vysoký komfort koncovým zákazníkom – ľahko sa dostanú k produktu.

Štandardne dodávame nože bez povrchovej úpravy. Na vyžiadanie zákazníka je možné nože vybaviť rôznymi druhmi povlakov (TiN, TICN, teflón…), ktoré zaistia:

  • zvýšenú odolnosť proti opotrebovaniu
  • znižujú trenia a tým pomáhajú znížiť náklady vďaka dlhšej životnosti nožov.

Priečne nože sme schopní vyrobiť na základe technického výkresu, podľa dodanej vzorky alebo navrhnúť úplne nový typ podľa požiadaviek zákazníka.

KATEGÓRIE